Pusaci!

Broj postova: 14
Reg. datum: 11.09.2007
Datum unosa: Cetvrtak 13.09.2007, 00:47, Naslov:
Djeca mogu da postanu zavisna od nikotina cim zapale svoju prvu cigaretu, pokazalo je istrazivanje u kojem je ucestvovalo 1200 ucenika shestih razreda!
Po meni, ovo je uzasna stvar. Pushenje nije nikako zdravo, a posebno ne za mlade organizme. A tek ovaj podatak. Katastrofa Tuzna
____________________
"Pravo radovanje je radovanje zbog drugih."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Cetvrtak 13.09.2007, 01:12, Naslov:
Znam! I jako sam zadovoljna sto se moje kceri uzasavaju duvana (i uvek prete muzu i meni )Porok nastao u mladosti je tesko iskoreniti!Ali oboje smo obecali deci da cemo ostaviti cigarete.Samo kad...ne zna se!Smatra se da je duvanska zavisnost jednaka narkomanskoj i da je potrebna i strucna pomoc osim snazne volje! A sto je najgore u toku faze odvikavanja redovno se podgojis jer stalno nesto grickas.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Cetvrtak 13.09.2007, 01:13, Naslov:
Pitam ja svog prijatelja kad je ostavio pusenje?
On odgovara :"Pre 10 kilograma!"

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 13.09.2007, 02:42, Naslov:
Citat:
Mica: Djeca mogu da postanu zavisna od nikotina cim zapale svoju prvu cigaretu, pokazalo je istrazivanje u kojem je ucestvovalo 1200 ucenika shestih razreda!


Ne bi rekla da je to pravilo. Ja sam se bas dugo "mucila" dok su mi cigarete postale dio inventara. Normalno je da se svako u odredjenoj dobi zeli identificirati sa ostalim drustvom ali ne postaje se tako brzo ovisan od nikotina.

Naisla sam na podatak da su laserski printeri zbog tvari koje sadrzi toner , koji se kod printanja oslobadja u zrak, jednako stetni za pluca kao cigarete. Zbog toga strucnjaci upozoravaju sve koji su zaposleni u kancelarijama na opasnost od nove kronicne bolesti pluca. Toner cak za pet puta poveca nivo stetnih tvari u prostoriji.

Sad jos mogu samo zakljuciti da je jedina sreca u nesreci ta, da su pusacima zabranili uzivanje nikotina u prostorijama sa laserskim printerima Wink

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 27
Reg. datum: 12.09.2007
Datum unosa: Nedelja 16.09.2007, 06:28, Naslov:
Ja ljude delim na pusace i one koji to nisu ( a misle da jesu ) . Ja sam pripadala ovoj drugoj grupi do pre nekoliko nedelja ( jos sam rovita ). To znaci da sam pocela da pusim samo zato sto mi je to smetalo u blizini i da sam se tako adaptirala, naravno i sada mi smeta zadimljen prostor ali ne mogu vise da radim nesto protiv sebe.
Inache pusila sam 5-10 cigareta na dan , sad mi se pushi 1-2 i to samo kad osetim nekoga drugoga.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 27
Reg. datum: 12.09.2007
Datum unosa: Ponedeljak 24.09.2007, 01:40, Naslov:
a i da potpisem Maculija, samo sad ne mogu da dishem od naslaganih kilograma na stomaku .

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Utorak 02.10.2007, 19:55, Naslov:
Strastveni pušači kojima je uskraćena mogućnost „konzumiranja” nikotina na javnim mestima uskoro bi mogli da dobiju alternativno rešenje u vidu digitalne cigarete - "Crown7" koja će im obezbediti potrebnu dozu nikotina bez štetnih hemikalija, toksičnih materija i otrova koji uzrokuju rak. Valjak u obliku epruvete ima u sebi punjenje i bateriju. U punjenju se nalaze voda, propilen glikol, nikotin i ukus duvana, a jedno ovakvo punjenje zamenjuje dve pakle cigareta. Ovaj oblik pušenja korisniku obezbeđuje potreban nikotin, a ne zagađuje okolinu, ispušta samo bezopasne pare, ne ostavlja neprijatne mirise na odeći i ne šteti ljudima u okolini. Pušači bi na taj način mogli lakše da se naviknu na zabranu pušenja na javnim mestima, a to bi pozitivno uticalo i na njihovo zdravlje. Iako je sam proizvod relativno skup, punjenja su isplativija od samih cigareta. Osim toga, "Crown7" dolazi u tri različita dizajna - cigarete, cigare i lule. -Osmeh -Osmeh -Osmeh (Glas javnosti)

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Utorak 02.10.2007, 22:02, Naslov:
Probala i - ništa. Ne vredi. Ne mogu da se otmem utisku da pušim tranzistor...Osmeh Osmeh
Ima to i lampicu koja zasvetli kad povučeš dim, a iz usta se stvarno dimi, ali to je valjda nešto kao vodena para. Ako i u Srbiji zavladaju ti strašni antidimljivi zakoni, možda ću se više potruditi da od takve novotarije izmaštam pravu cigaretu. Crown mi dođe kao imaginary friend naspram Kenta... Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Utorak 02.10.2007, 22:11, Naslov:
Izgleda Darst da ti taj model ne odgovara. Probaj preci na cigare ili lulu Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Utorak 02.10.2007, 22:15, Naslov:
Da znaš da sam pomislila na lulu! Osmeh
Ono, nadam se bar da ne svetli, ustvari me ta lampica najviše izluđuje, ko kineska igračka, znaš... Hehe, lula...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Utorak 02.10.2007, 22:23, Naslov:
Ova lampica je izgleda jedina greska kod tog patenta. Za nas, koji smo prisiljeni krijuci se pusiti lampica bi bila presudna, narocito u mraku.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Utorak 02.10.2007, 22:36, Naslov:
A ne, Tara, ta spravica je oslobađajuća. Može se pušiti uvek i svuda.
Jedan beogradski hirurg je među prvima počeo koristiti, i skoro napravio skandal kad se sve tako pućkajući prošetao hodnicima bolnice. Jedva je ubedio ljude da je to potpuno neškodljivo za okolinu.
Možda tebi baš to i treba kad si u firmi. Hajde, ako hoćeš isprobaj lulu, pa mi javi. Osmeh
Lampica mi samo onako, vizuelno smeta...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Sreda 03.10.2007, 04:19, Naslov:
Probala sam cigarete bez filtera i cigare. Nije mi to neki uzitak kad moram pljuckati, a i lula mi ne djeluje kao neki zenski rekvizit. Ipak je nekako elegantnija u muskim rukama. Nama bi pristajao onaj nekadasnji damski cigar spic.
Eto i jedne zanimljivosti iz nasih dezelskih logova, na temu zabrane pusenja na javnim mjestima. Jedan gostionicar dosao je na prakticnu ideju i kao mjesto svog boravka prijavio je adresu svog lokala. Tako je lokal postao privatno mjesto na kome dobar domacin svojim gostima dozvoljava pusenje. Inspektor nad tim postupkom nije imao zamjerki. Vidjet cemo da li ce to postati stalna praksa ili ce inspekcija i tu naci neki feler i zabraniti sirenje slicnih pokusaja.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Sreda 03.10.2007, 07:27, Naslov:
Ju, vidi kakva predrasuda u vezi sa lulama... Pazi stvarno, tu se još nismo emancipovale do kraja! Osmeh
A meni se nešto svidela ta pomisao na lulu, baš bi bilo neobično...
Sad još samo da lansiram novi dizajn, malo zanimljiviji oblici, boje, pa da vidite samo kako bi i lula mogla biti ženski rekvizit... E, ako se obogatim, častim! Osmeh Samo na toj žurci pušenje definitivno ne bi bilo zabranjeno...Osmeh
Ako mi neko ukrade ideju, nema veze, neka mi bar pošalje uzorke Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Sreda 03.10.2007, 18:19, Naslov:
E pa nisam znala da se taj Crown vec koristi...-Osmeh
Inace, meni lula bas deluje damski, jos samo da Darst osmisli neki pravi dizajn...-Osmeh -
Doduse, Taru vec mogu zamisliti sa lulom. Darst malo teze...-Osmeh...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

beograd
Broj postova: 59
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Sreda 03.10.2007, 18:37, Naslov:
ja nepushim-zato nemam sta reci
____________________
seli

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Nedelja 14.10.2007, 00:47, Naslov:
Sad sam u fazi kad razmišljam da ostavim cigarete.Za sad sam prepolovila potrebnu dnevnu dozu....ali...još nisam sigurna da li to stvarno želim.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Nedelja 14.10.2007, 17:32, Naslov:
Citat:
baladi: Doduse, Taru vec mogu zamisliti sa lulom. Darst malo teze... Osmeh

Miroljubiva sam, nema problema cak ni sa lulom. Bas me zanima da li su i Indijanke pusile lulu mira ili je bila namjenjena samo muskom djelu plemena Heheheh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Nedelja 14.10.2007, 20:49, Naslov:
Vidi je samo kako se zabrinula šta su Indijanke pušile...Osmeh Mene više zanima kako se danas izboriti sa predrasudama da žene puše lulu, osećam se kao pionir, kao misionar...Osmeh 21. vek, a žene i lule se još nisu spojile...Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Nedelja 14.10.2007, 23:54, Naslov:
E Darst, mozda je Mihail Federovic, prvi car iz dinastije Romanov, tome kriv. On je prvi objavio da je upotreba duhana smrtni grijeh i zabranio bilo kakvu upotrebu te biljke. Uz to je ustanovio poseban sud za progon krsitelja, a kazna je bila rezanje usana, bicevanje do smrti ili progon u Sibir uz oduzimanje sve imovine.
Budi sretna da zivimo u 21. vijeku i da Mihaila vec odavno nema, on bi nam i lulu oduzeo i prognao u Sibir Heheheh
:

Profil

Posaljite privatnu poruku

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 159
Koliko clanova ima idealna porodica?