Pusaci!

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Subota 20.10.2007, 18:49, Naslov:
Vidi, vidi... Danas u Sloveniji 500 lokala organizuje dan građanske neposlušnosti pod motom "Ima da se puši"!
Kako beleže drastičan pad posećenosti i zarade, slovenački ugostitelji su rešili da pređu u akciju i dozvole gostima da danas svoja pića pijuckaju uz dimiće...Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 20.10.2007, 18:58, Naslov:
Joj steta Darst da nemam slike, da vidis kako mi pusimo, ko zadnji jadnici ispred lokala i to sad, kad se je temperatura vec dobro spustila. Neki lokali su vec uz stolice pred lokalom stavili deke kojima se mozemo pokriti, a u toku je i grijanje plinskim grijacima.
Bas mi je kolega pricao da je neko vece izasao u obliznji lokal. U lokalu je bilo par gostiju, iako je bilo vec 22 sati, a ispred lokala guzva, ko usred ljeta.
Ne znam da li ce gostionicarima ova akcija uspijeti ali sam sigurna da su svi pusaci na njihovoj strani Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Subota 20.10.2007, 19:10, Naslov:
Ne znam, ja sam za to da postoje obe vrste lokala, čak da možda ovi "pušački" plaćaju neki veći porez, ali da se ljudima ipak omogući izbor. Pušenje svakako nije dobro, i ume da smeta nepušačima, ali pušači su ipak brojna kategorija, hteli to zakonodavci da priznaju ili ne. Malo je bezveze da neko u lokalu može da se napije, ali nema šanse da zapali cigaretu. Ako je u pitanju briga za nacionalno zdravlje, to je ipak apsurd. A nije ni isplativo, pogotovo ako zbog promrzlina i prehlade pola nacije ne bude odlazilo na posao..Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 20.10.2007, 19:30, Naslov:
Hehe, upravo ovih dana kruzi sala medju pusacima, kazu da im ne grozi smrt zbog cigareta, vec od upale pluca.
Smislili smo i nov natpis na kutijama cigareta, kao upozorenje svim nepusacima Wink



(Pusaci mogu ozbiljno raniti nepusace, koji im dosadjuju)

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 86
Reg. datum: 11.08.2007
Datum unosa: Subota 20.10.2007, 23:02, Naslov:
I nepusaci su netolerantni prema pusacima.Gde da zapalim kad je svuda zabranjeno?Pusenje je oblik zavisnosti koji se najteze iskorenjuje.Zato sto oni koji puse to ni ne zele.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Nedelja 21.10.2007, 01:04, Naslov:
Venus, slobodno ovde zapali, mada nas i ovde povremeno spopadaju nepušači sa namrštenim nosićima... Heheheh
U to ime, jedan glas iz Srbije u znak podrške braći pušačima iz Slovenije! Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Nedelja 21.10.2007, 18:10, Naslov:
Hvala Darst, tebe i Venusa castim cigaretom. Zapalite dok jos mozete Osmeh

Kao sto si vec rekla, u Sloveniji je vise od 500 lokala pripremilo akciju "Kadilo se bo" (pusit ce se), kojom su zeljeli na miruljubiv nacin upozoriti na vazne propuste novog zakona. U izabranim lokalima nisu krsili zakona, vec su palili mirisne stapice. Udruga ugostitelja htjela je upozoriti da je uvodjenjem novog zakona vise od 500 ugostitelja na rubu propada.
Po podacima ministarstva za zdravlje, utvrdili su da se je nakon uvodjenja zabrane pusenja 3% ljudi pocelo odvikivati od pusenja, a 14% ih razmislja o tome.
Udruga priprema jos veci protest, jer smatra da zakone moramo postovati, ali pri tome treba zastititi i ugostitelje.


Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Sreda 31.10.2007, 00:08, Naslov:
Ma ta anti-pusacka kampanja nije uzela maha samo na zapadu, nego i malo sire. U Dubaiu na primer, razmisljaju da zabrane cak i pusenje shishe u restoranima, sto je nepojmljivo.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 322
Reg. datum: 30.10.2007
Datum unosa: Sreda 31.10.2007, 01:05, Naslov:
Evo jos jedan pusac medju vama. Dugogodisnji. Strastven. Moram u odbranu dodati da volim i sport, da me ne zamislite ko trosan fabricki dimnjak Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Sreda 31.10.2007, 01:23, Naslov:
Mozda pusaci kompenziraju sport cigaretom, upravo zbog toga da bi sirili pluca, pa kasnije bolje inhalirali Osmeh Salu na stranu, da nas ne cuju ovi mladji, jer bolje je suzdrzati se od te navike, nego kasnije muciti sa odvikavanjem.
Ovako sad mi smrzavamo ispred lokala, kad zelimo uz jutranju kavu zapaliti koju cigaretu. Svakom sestom ugostitelju promet je pao za 50%, zbog toga su na vrtove svojih lokala montirali grijalice.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Sreda 31.10.2007, 01:47, Naslov:
Citat:
Evo jos jedan pusac medju vama. Dugogodisnji. Strastven. Moram u odbranu dodati da volim i sport, da me ne zamislite ko trosan fabricki dimnjak


Drago mi je da smo dobili jos jednog zanimljivog sagovornika, pa makar bio i strastveni pusac HaHahahaha.. U to ime, slobodno zapalite cigaru, cigaretu, lulu, cibuk, nargile...sta ko voli HaHahahaha

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 824
Reg. datum: 10.09.2007
Datum unosa: Sreda 31.10.2007, 02:45, Naslov:
Nemam nista protiv pusaca iako sam prestala da dzamim pre 8 godina. Nekad mi cak i prija miris tek zapaljene cigarete. Ali u mom slucaju je odluka bila trenutna i uspesna... Nisam od onih koji promovisu zdrav zivot ali cinjenica je da mi se zdravlje popravilo, pocevsi od jutarnjeg kaslja pa do cistijeg tena... Nekad mi je pusaca bas, bas zao kad vidim da moraju da izadju iz prostorije ne bi li zapalili. Ali, sta da se radi. Moj muz toliko pusi da nadoknadi i moj deo...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Sreda 31.10.2007, 06:00, Naslov:
Evo , sad sam se vratila sa odbojke, igrali smo 4 sata , umorna , sva mokra i ....prvo sedam uz komp i palim cigaretu.Ispušim dve i tek onda tuširanje! Navika! A tako sam bila karakter skoro 4 godine i onda jedna po jedna i ponovo si pušač a das to ni ne osetiš! Kao da nikad nisi ni prekinuo!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 322
Reg. datum: 30.10.2007
Datum unosa: Sreda 31.10.2007, 06:08, Naslov:
E to je prokletstvo da bas posle fizickih aktivnosti pozelis da zapalis. Ali postoje neki obicaji i navike, hehe, kada cigareta posle nekih umaranja nekako bas legne, mislim prirodno je... Osmeh
Cuti, Dejane, i pusi... Tek si stig'o...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Sreda 31.10.2007, 17:56, Naslov:
E pa Dejane, ne moze to tako Osmeh. Moras da prilozis svoj pusacki CV, takva su pravila.
Inace, ja sam nepisac ali tolerantni, sto znaci da mi ne smeta dim u ovoj sobi i volim da vidim kad ljudi uzivaju u svom poroku. E sad sto se zdravlaj tice, pa sve je relativno :-?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 29.11.2007, 01:42, Naslov:
Citala sam da je u Americi sprovedeno (navodno uspesno) testiranje vakcine protiv pusenja, a inace ona deluje tako sto pusacima oduzima osecaj zadovoljstva koji inace prati delovanje nikotina.

Heheheh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 29.11.2007, 01:53, Naslov:
Suti baladi, na kraju bi uz sve njihove pokuse postali bezosjecajni, ko oni Heheheh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 29.11.2007, 02:06, Naslov:
Pojavile su se neke tablete protiv pusenja, zaboravila sam im ime. Znam samo da kostaju oko 4500din.
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Cetvrtak 29.11.2007, 09:13, Naslov:
Pravi trenutak za cigar, ha? Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 29.11.2007, 20:43, Naslov:
Eto kakva je moc nikotina HaHahahaha!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 138
Koliko clanova ima idealna porodica?