Pusaci!

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 18.08.2007, 01:15, Naslov:
Riskirat cu jednu misao, mada znam da cu naletjeti na bujicu komentara. Vise puta sam spomenula da sam i ja pusac, time ne zelim propagirati pusenje, ali ako izbacimo sve poroke, zar nije steta da cemo na kraju ipak umrijeti, mada zdravi Bljak

U cemu je uopce smisao zivota. Svi mi tezimo nekom zdravom nacinu (rekreaciji, zdravoj prehrani, meditaciji). Cini mi se da bi zivot bez poroka bio nekako osiromasen. Sve vise mislim da je zdravo sve ono sto je u nekim okvirima normale, a svaki pojedinac odlucit ce sam sta je u njegovom okviru.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Nedelja 19.08.2007, 00:05, Naslov:
U principu-najbolje je nikad ne zapaliti onu prvu cigaretu!
Posle je vec kasno kad znas.
Naviknes se na taj smek ,drzanje cigarete dok nesto vazno radis ,uz kaficu ,drustvance....
U trudnoci i dok sam dojila decu nisam pusila!
Ostavila sam cigarete kad sam saznala da sam ozbiljno bolesna.U bolnici u Sremskoj Kamenici dok sam se i sama lecila ,videla sam strasne snimke pluca dugogodisnjih pusaca i onih obolelih od raka pluca.Mnogi se nisu izvukli....Mnogi su mi postali prijatelji...Necu o tome.
Interesantno je da neki i nisu bili pusaci ali su uglavnom ziveli okruzeni pusacima i indirektno udisali dim.Samo jedan trenutak pada imunog sistama i prilika da se malignitet stvori i razvije a da to osetimo kad bude isuvise kasno.Uglavnom...
Zapalila sam ponovo posle tri i po god. u trenutku opustenosti kad sam pocela da zaboravljam kako je bilo grozno biti godinu dana u bolnici na hemioterapiji.
Samo da podsetim i sebe i druge: u cigareti ima NIKOTINA, CIJANOVODONICNE KISELINE, KATRANA, ARSENA, HROMA ,UGLJENMONOKSIDA, NADRAZLJIVIH GASOVA koji se taloze na plucima,alveolama gde se vrsi i razmena kisenika koji udisemo.Vremenom ti plucni mehurici postaju oblozeni tim materijama i dolazi do pusackog bronhitisa i sve teze i teze disemo,gusimo se ...Celije ne dobijaju dovoljno kisenika ,usporava se metabolizam i raste krvni pritisak,oboljevaju periferni krvni sudovi, i sve je odlicna podloga za srcani i mozdani udar, cir zeludca....Ma grozno.Evo ,gasim cigaretu!
Cula sam da je dozvoljeno do 5 cigareta dnevno.
Pokusajte da se uklopite u taj broj ako vec ne mozete bez cigarete!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Beograd
Broj postova: 425
Reg. datum: 29.05.2007
Datum unosa: Nedelja 19.08.2007, 01:14, Naslov:
Negde u sedmom razredu osnove škole, imao san ubeđenje da svi moji drugari imaju veći cincilinci od mene.E, da mi je neko tada rekao da on poraste koliko on hoće, a ne koliko ja hoću, I da bi isti porastao onog momenta kada bi turio cigaru međ zube, drugačije bih se poneo.
Onda je došla faza post pubertetske adaptacije- Vrlo srecna
Pa faza zaposlenja koja je pomešala i alkohol sa svim tim.
Neočekivano, ali prvo su nestale cigarete, a posle toga i alkohol.
Ne znam šta mi je to značilo, ja sam ovakav čovek sa njima ili bez njih.
Ali, ako sam.
Nemam čega da se stidim.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Utorak 21.08.2007, 21:22, Naslov:
Citat:
maculi Ma grozno.Evo ,gasim cigaretu!


U Sloveniji je stupio na snagu zakon o zabrani pusenja na svim javnim mjestima. Nakon uvodjenja tog zakona na Ministarstvo za zdravlje dolaze razlicita pitanja, izmedju ostalih i pitanje da li je na javnim mjestima dozvoljeno uzivanje trave. Ministarstvo odgovara da je na javnim mjestima zabranjeno samo pusenje duhanskih proizvoda !!! Eto kontradiktornosti Sokirana

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Nedelja 02.09.2007, 05:24, Naslov:
I Nemačka uvodi ovaj zakon o zabrani pušenja na javnim mestima. Pušači (duvanskih proizvoda Osmeh ) svih zemalja ujedinite se u Srbiji! Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Nedelja 02.09.2007, 05:30, Naslov:
Mi na poslu cak nemamo ni prostoriju gde bi se mogli okupiti i slobodno zapaliti....Snalazimo se ,pa pijemo kafu i pusimo na nekoj terasi gde nema ni krova.Zanimljivo je kad pada kisa!!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Nedelja 02.09.2007, 05:31, Naslov:
Zanimljivi su ti zakoni, narocito na medjunarodnom vlaku koji vozi na relaciji Beograd - Munchen. Posto je na tom vlaku dozvoljeno pusenje (valjda zbog toga sto polazi iz Beograda), svi putnici normalno puse dok ne stignu u Sloveniju. E, tu stupa na snagu zakon o zabrani pusenja i svi putnici moraju uredno gasiti cigarete, dok se ne stigne na austrijski teritorij. Hehe na taj nacin u Sloveniji ostaje svjez zrak, a pusaci imaju cik pauzu Wink

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Nedelja 02.09.2007, 05:36, Naslov:
Citat:
Mi na poslu cak nemamo ni prostoriju gde bi se mogli okupiti i slobodno zapaliti....Snalazimo se ,pa pijemo kafu i pusimo na nekoj terasi gde nema ni krova.Zanimljivo je kad pada kisa!!!


Hehe, Maculi, možete i zapevati "Smoke on the water"...Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Nedelja 02.09.2007, 05:57, Naslov:
Ko pusi - taj gusi!
Heheheh Vrlo srecna
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Nedelja 02.09.2007, 05:57, Naslov:
...and rider on the storm"...
Ali uprkos razblazenoj kafi s kisnicom i smrznutim nosevima-nama je lepo!Uvek je drustvo pusaca na mom poslu dovoljno sasavo i uvek raspolozeno za smeh da mi je skoro gadljivo ostati s nepusacima u toplom.Hehe...eto meni razloga za cug duvana!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Nedelja 02.09.2007, 06:05, Naslov:
Pusenje ili zdravlje - odlucite sami!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Nedelja 02.09.2007, 06:12, Naslov:
Jel moze oba?
sifra"poluzdrav pusac"

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Nedelja 02.09.2007, 06:15, Naslov:
Nepušačima je za sada pristup još uvek dozvoljen, ali će se provokacije tarifirati! Po ugledu na podmladak foruma, i njihovu privrednu inicijativu, sazivam kolege pušače, kako bi ustanovili cenovnik, Staut, i ina pravila ponašanja u našem departmentu.
Predlažem da pare utrošimo na piksle, tj. pepeljare, sekač dima i sl.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Nedelja 02.09.2007, 06:21, Naslov:
Evo i ovde ko u veceju pocese da naplacuju...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Nedelja 02.09.2007, 07:11, Naslov:
Ma, to ja samo pretim, Maculi. Osmeh U pravu su oni, samo je nekad lepo ispušiti bez parola nad glavom... Eto... Siroti mali hrčki (u našem slučaju, pušači)...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Nedelja 02.09.2007, 17:46, Naslov:
A kad smo vec kod slogana, secate li se onih reklama za milord mustikle-Osmeh?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Nedelja 02.09.2007, 18:13, Naslov:
Ne secam se, ali se secam prve vece medjunarodne zabrane reklamiranja cigareta, kada su zabranili reklamu na bolidima formule 1, pa kasnije u filmovima, pa onda na televiziji itd.
Na kraju cemo biti svi pusaci ko neki balavci koji se kriju iza coska i puse Wink
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 51
Reg. datum: 01.09.2007
Datum unosa: Nedelja 02.09.2007, 18:21, Naslov:
Ja trenutno ne pusim, niti bih voljela da stavim cigaru u svoja usta !!!
Nemam nista protiv pusaca, ali zato oni imaju nesto protiv sebe jer ugrozavaju svoje zdravlje. Place

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Nedelja 02.09.2007, 18:29, Naslov:
A zar nije stresno naglo se lisiti tih nekih malih zadovoljstava, kao sto je pusenje. Ni stres nije zdrav. Umerenost u svemu, mozda je to resenje.
Ali mogu li strasni pusaci da budu umereni u konzumiranju cigareta?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 51
Reg. datum: 01.09.2007
Datum unosa: Nedelja 02.09.2007, 18:39, Naslov:
mislim da to zavisi od samog covjeka- kakav je on., da li je cvrst na karakteru...
stres nije zdrav.,a ja mogu razumiti strasne pusace, jer je i moj otac dugo godina bio strastven pusac, ali je jednog dana odmah naglo prestao pusiti. tome ima vec
5-6 godina. dakle sve zavisi o covjeku- da li on moze da bude jaci od svog poroka :-|

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 115
Koliko clanova ima idealna porodica?