Pusaci!

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 29.11.2007, 20:52, Naslov:
Smirujuca Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Petak 30.11.2007, 23:01, Naslov:
Smirijuca, nego sta.Osmeh Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 322
Reg. datum: 30.10.2007
Datum unosa: Ponedeljak 10.12.2007, 08:19, Naslov:
E, procitao sam nesto zanimljivo. Amerikanci su izgleda uradili studiju po kojoj nikotin stiti od Parkinsonove bolesti i to se pokazalo kao tacno kod 61% ispitanika. Usput kazu da i kofein smanjuje rizike od Parkinsona za 31%.
Eto opravdanja! Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Ponedeljak 10.12.2007, 23:08, Naslov:
E, nek si iščačkao nešto i nama dimoljupcima u prilog Osmeh
Pa onda da se nadamo da će nas strefiti baš ti pravi procenti, da se bar s Parkinsonom ne borimo dok nas štreckaju srce, pluća... Heheheh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 86
Reg. datum: 11.08.2007
Datum unosa: Cetvrtak 13.12.2007, 22:56, Naslov:
U Gradskom zavodu za bolesti pluća i zaštitu od tuberkuloze u Beogradu već tri godine postoji savetovalište za odvikavanje od pušenja. U savetovalištu se primenjuje grupni metod odvikavanja „Prekini sada - sedam koraka do slobode“. U okviru seminara koriste se različite strategije za savladavanje želje za cigaretom i menjanje pristupa životu.

Suštinski je važno da osoba promeni navike i ponašanje u vezi sa pušenjem. Program se već više od 40 godina sa velikim uspehom primenjuje u čitavom svetu. Osmišljen je na Medicinskom fakultetu „Loma Linda“ u Kaliforniji, u okviru Škole javnog zdravlja. Seminar traje sedam dana, svaki čas je u proseku od 60 do 90 minuta.

Istraživanja pokazuju da pušači u procesu ostavljanja pušenja prolaze kroz različite faze. Program „Prekini sada!“ služi kao vodič kroz svaki korak i pomaže pušaču da postane i ostane nepušač do kraja života.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 5
Reg. datum: 28.01.2008
Datum unosa: Utorak 29.01.2008, 13:16, Naslov:
U 20-toj godini zapalila sam prvu cigaretu. Cisto, kao i vecina, iz hira. U pocetku nIsam bila strastveni pusac, pre bih rekla vikend pusac.Uskoro sam krenula sa kutijom dnevno. Imala sam faze kada bih prepolovila broj cigareta, to bi trajalo koji mesec, pa opet po starom. Ukoliko je neko vece drustvo u pitanu, kutija bi se pretvorila u dve...

Duze vreme citam natpise po novinama, na netu ... zabranjeno pusenje ovde, zabranjeno onde... i razmisljala sam o tome kako bi izgledalo da stojim ispred kafica sa zapaljenom cigaretom jer je unutra veliki znak ,,ZABRANJENO PUSENJE,,.
Odlucila sam da ostavim cigarete, i to bez raznoraznih grupnih seansi, bez bilo kakvih programa i bez bilo kakvih dodatnih pomagala. Zapalila sam poslednju cigaretu iz kutije i rekla ,,Necu vise,,.

Proslo je mesec dana, znam reci cete ,,samo mesec!!!,, , da u pravu ste, samo mesec, ali ja nisam ni pomislila da zapalim cigaretu. U vecernjim satima, kada bih inace popusila najvise cigareta, sada sat vremena odvojim za vezbanje da ne bih nagomilala visak kilograma. Za sada ova moja ,,terapija,, je potpuno uspesna Sreca

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Utorak 29.01.2008, 23:41, Naslov:
Heh, super ti je terapija Osmeh samo napred, sigurni smo da ces uspeti Osmeh
Odlicna ideja za vezbanje, vecina pusaca koja ostavi pusenje se ugoji jer pokusavaju da 'zaposle' usta necim drugim Osmeh samo tako nastavi Wink
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

novi pazar
Broj postova: 6
Reg. datum: 28.01.2008
Datum unosa: Subota 02.02.2008, 03:52, Naslov:
kada pomislim unazad koliko godina sam pusac, prepadnem se, ne samo zato koliko godina pusim, vec se i osvestim koliko godina sam nakrcalaOsmeh) al da ne menjam temu. bas sam se poprilicno razbolela pre dve nedelje odprilike, tako da toliko ili tacnije 12 dana cigaru nisam zapalila. mozda smesno zvuci, 12 dana u poredjenju sa 18 godina pusackog staza, ali cini mi se sad ili nikad. kada pomislim kroz kakve sam muke prosla i jos uvek se lecim od bronhitisa, ne pada mi na pamet da zapalim i nadam se da ce da to i da potraje. jedini problem su mi napadi za slatkisima, sto ne lici na mene, inace pojedem jednu cokoladu godisnje.
ne znam da li imaju efekta flasteri i tablete za otkazivanje od pusenja. neko da ima iskustvo?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 6
Reg. datum: 02.06.2008
Datum unosa: Utorak 03.06.2008, 12:44, Naslov:


Pozdrav svima!I ja sam nazalost pusac vec 24 god i htela bih da ih ostavim,al´mi sve zao!I tako ja resim da probam da danas ne kupim,pa da vidim dokle cu da izdrzim.Mogu vam reci da cigarete nisam kupila(A NI PUSILA) od 1 februara do danas i nimalo mi ne nedostaju.Barem zasad!!!! Pozdrav veliki od mene!!!!! Osmeh Zid

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 2
Reg. datum: 02.06.2008
Datum unosa: Utorak 03.06.2008, 13:47, Naslov:
PozImam ,23 god pušač sam ali nista pretjerano.Pušim u nazad 4 god a i ne razmisljam o prestanku ali ponekad mislim da bih trebala
____________________
Bojana Ninkovic

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Podgorica
Broj postova: 21
Reg. datum: 23.09.2008
Datum unosa: Utorak 07.10.2008, 23:11, Naslov:
Ne spadam u strastvene,10 cigaretica dnevno.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Obrenovac
Broj postova: 31
Reg. datum: 05.10.2008
Datum unosa: Utorak 07.10.2008, 23:19, Naslov:
He-he.. jednom sam povukla dim cigarete-progutala ga i to je to! U zivotu mi vise nije palo na pamet da zapalim .. Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Utorak 07.10.2008, 23:22, Naslov:
Mi smo dugogodisnji pusaci,pusimo od ohoho.........ne znam do kada............ nikad ne reci nikad............
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Moderator
Angela - Zenski forum
Beograd
Broj postova: 1426
Reg. datum: 09.07.2008
Datum unosa: Sreda 08.10.2008, 13:40, Naslov:
apsolutno sam protiv cigareta!pusacima su uvek zute ruke...
____________________
Voy a pensar en ti, es todo lo que necesito para sobrevivir...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Sreda 08.10.2008, 14:02, Naslov:
Nisu svima ruke zute,zuta su im pluca Pusi , Bljak , Zlocica .
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Nevesinje
Broj postova: 165
Reg. datum: 17.09.2008
Datum unosa: Petak 31.10.2008, 13:38, Naslov:
Ja pušim još iz srednjoškolskih dana,znate već kako to počinje.Nisam pušila dok sam bila trudna i dok sam dojila djecu,ali odmah poslije toga bih počela da pušim.Mislim da nisam strastveni pušač,pušim desetak cigareta dnevno.Mogu prestati kad god hoću ,samo neću!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Petak 31.10.2008, 13:47, Naslov:
Opet vi maltretirate nas pusace Vrlo srecna Vrlo srecna Vrlo srecna .Evo sad me nateraste da zapalim,a nisam mislila,uh Zid
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Nevesinje
Broj postova: 165
Reg. datum: 17.09.2008
Datum unosa: Petak 31.10.2008, 13:52, Naslov:
Zapalila sam i ja , hajde da zajednoPusi Pusi

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Petak 31.10.2008, 13:58, Naslov:
Moze ako ces skuvati Pijem kafu Pijem kafu
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Nevesinje
Broj postova: 165
Reg. datum: 17.09.2008
Datum unosa: Petak 31.10.2008, 14:04, Naslov:
Može,zašto da ne!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 270
Koliko clanova ima idealna porodica?